Wimbledon 2021: Petra Kvitova vs Sloane Stephens forhåndsvisning, head-to-head og prediksjon

Petra Kvitova



Kampdetaljer

Armatur : (10) Petra Kvitova mot Sloane Stephens

Dato: 28. juni 2021



Turnering : Mesterskapet, Wimbledon

Rund : Første runde (runde på 128)

Sted : London, Storbritannia



Kategori : Grand Slam

Flate : Gress

Premiepenger : £ 17,066,000



Kamptid: Ca. 16.00 lokal tid, 15.00 GMT, 11.00 EST, 20.30 IST

Direktesending : USA - Tennis Channel | Storbritannia - BBC TV & Radio | India - Star Sports / Disney+ Hotstar VIP

hvordan trene tennis

Petra Kvitova vs Sloane Stephens forhåndsvisning

Den første runden av Wimbledon-mesterskapet i 2021 vil den to ganger tidligere vinneren Petra Kvitova ta imot Amerikas Sloane Stephens i et teltmøte mandag.

Den 10.-seedede Kvitova har hatt en anstendig ledelse til Wimbledon, noe som tok seg til semifinalen i Bad Homburg Open. Det har vært hennes eneste gressbane -turnering for året så langt.

Tsjekkia befinner seg i den relativt åpne nederste halvdelen av trekningen på SW19, og vil se etter å gjøre det beste ut av muligheten. Imidlertid står Kvitova overfor en stor Grand Slam -vinner i Stephens overfor en utrolig tøff åpningskamp.

Sloane Stephens

badminton dobler strategi

Stephens fra hennes side går inn i turneringen uten kamptrening på gress. Hun har vært kvartfinale på Wimbledon tidligere, men gressbanen Slam er fortsatt amerikanerens minst suksessrike av de fire.

Når det er sagt, så Stephens i god form under løpet til den andre uken på Roland Garros forrige måned. Hun håper nå på en jevn overgang til de raskere forholdene på Wimbledon.

Petra Kvitova mot Sloane Stephens head-to-head

Sloane Stephens leder Petra Kvitova i sin nåværende head-to-head med en slank 2-1 margin. Men det var tsjekkien som tok sitt siste møte på Wuhan Open i 2019.

Petra Kvitova vs Sloane Stephens spådom

Petra Kvitova

Petra Kvitovas kraftfylte spill blir ofte levende på plenene i All England Club. Og med et åpent trekk, vil den to ganger mesteren føle en enorm mulighet.

Kvitovas venstre servering og flate bakkeskudd avfyrte alle sylindere i Bad Homburg, og det krevde en modig forestilling fra Angelique Kerber å avslutte løpet. Tsjekkia vil se etter å hente akkurat der hun sluttet i den tyske byen.

Men Kvitova må være forsiktig med Sloane Stephens 'slående spill og evne til å henge rundt i stevner. Amerikaneren har plaget Kvitova tidligere med sin konsekvente baseline -treff, og hvis han spilte på sitt beste, kunne han presse den tidligere mesteren på mandag.

Kvitova har vist glimt av sin beste tennis i forkant av turneringen, men denne konkurransen kan vise seg å være en stor test av hennes mentale styrke. Hun vil gå ut på Center Court som favoritt, og hvis hun kan holde sjekken på de tidlige runene, burde 31-åringen kunne gå unna med en seier.

Prediksjon: Petra Kvitova vinner i to stramme sett.

Populære Saker

Anna Kournikova sprakk WTA topp 10, nådde en Wimbledon semifinale og vant grand slam double titler, men hun blir fremstilt som en fiasko.

Arrangørene av Geneva Open, et arrangement i ATP 250 -serien, håper at Roger Federer vil delta i turneringen i år.

Hvordan du naturlig gjenoppbygger sterke bein fra osteoporose. Osteoporose er en kronisk tilstand der beinene dine blir porøse av å miste bentetthet og kvalitet. Dette svekker beinene og får dem skjøre og i fare for ...